Jakie są przyczyny swędzenia skóry głowy?

Powodów swędzenia skóry jest kilka. Niezależnie od przyczyny swędzenie zwłaszcza skóry głowy jest uciążliwą przypadłością. Chwilową ulgę przynosi wówczas podrapanie, ale bardzo często jego konsekwencją jest jej podrażnienie a nawet zapalenie. Ta uporczywa dolegliwość poza tym, że utrudnia funkcjonowanie w ciągu dnia jest również przyczyną bezsenności. Aby problemu tego się pozbyć warto udać się do dermatologa. Swędzenie skóry głowy przyczyny lekarz specjalista ustali i zleci odpowiednie leczenie. Swędzenie to może być wywołane przez szereg czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.

 

Przyczynami zewnętrznymi tego stanu może być przesuszenie skóry głowy spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych a także stosowanie suszarki do włosów.
Ponadto powodem swędzenia jest nierzadko reakcja skóry głowy na działanie preparatów do pielęgnacji włosów, farb koloryzujących albo też uczulenie na niektóre składniki kosmetyczne. Co bardzo istotne swędzenie może być spowodowane schorzeniami, które obejmują różne choroby skóry lub schorzenia ogólnoustrojowe.

Author: admin