Jak chronić głowę dziecka przed słońcem

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zabezpieczenie głowy dziecka przed słońcem. Najbardziej uważać na to musimy latem, choć również wiosną i jesienią możemy mieć do czynienia z ostrym słońcem i wówczas też warto główkę malucha odpowiednio zabezpieczyć. Im mniejsze dziecko, tym jego skóra jest bardziej delikatna i narażona na podrażnienia słoneczne. Maluchy nie mają jeszcze dobrze rozwiniętych mechanizmów obronnych, dlatego trudniej jest im regulować temperaturę ciała, a ich organizm i skóra są bardziej narażone na promieniowania. Według badań najbardziej narażone są dzieci do 3. roku życia.

W związku z tym warto zastosować się do kilku wskazówek, które pozwolą nam zadbać o zdrowie dzieci w słoneczne dni. Przede wszystkim powinniśmy unikać spacerów oraz zabaw z dzieckiem w najbardziej palącym słońcu, czyli w polskim klimacie w przedziale godzinowym 11-15. Ponadto w słoneczne dni kryjmy się z maluchami w cień, niezależnie od godziny. Na rynku bez trudu znajdziemy również preparatu ochronne, w tym kremu z filtrem, które są dostosowane do wykorzystywania w pielęgnacji dzieci już od pierwszych dni ich życia. Warto mieć taki krem pod ręką.

Nakrycie głowy również jest istotne

W przypadku dzieci bardzo dużą rolę odgrywa dobrze dobrane nakrycie głowy. Może to być czapka z daszkiem, kapelusz lub chusta. Każdy z tych przedmiotów pomoże nam w zabezpieczeniu głowy dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz zminimalizuje ryzyko ewentualnych problemów zdrowotnych. W przypadku ubrań i dodatków dla dzieci, w tym również nakrycia głowy, warto postawić na najwyższej jakości materiały, które zapewnią skórze dziecka odpowiednią wentylację. Takie nakrycia głowy dla dzieci do 12 roku życia bez trudu znajdziecie w prestiżowej kolekcji francuskiego projektanta Jacadi, która dostępna jest między innymi w butiku online https://jacadi.pl/.

Projektanci Jacadi dbają o potrzeby najbardziej wymagających rodziców i ich dzieci. W ten sposób powstają unikatowe kolekcje, które są nie tylko prestiżowe, ale również stylowe. Eleganckie nakrycia głowy dla dzieci przeplatają się z bardziej codziennymi propozycjami, dlatego bez trudu kompletujecie dodatki do każdej kreacji. To co najważniejsze to fakt, że nakrycia głowy od Jacadi powstają z bezpiecznych dla dzieci materiałów, które zapewniają im maksymalną ochronę w trakcie codziennych czynności. Tak zdecydowanie łatwiej będzie zadbać o zdrowie malucha.

Author: admin