Najciekawsze zajęcia fitness – siłownia i fitness w Gdańsku

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu, zwłaszcza osób, które na co dzień pracują przy komputerze, spędzają całe godziny w pozycji siedzącej. Teraz wybór jest dużo większy niż siłownia i fitness dla kobiet. Oto najciekawsze i najpopularniejsze dyscypliny poprawiające figurę i kondycję:
1. Trampoliny – nadal uwielbiane, zwłaszcza przez kobiety. Trening o wysokiej intensywności kształtujący nogi, brzuch i pupę. Nie obciąża kolan dzięki wykonywaniu ćwiczeń na miękkiej trampolinie. To nie tylko wymagający trening, ale także świetna zabawa. Wysyp endorfin murowany.
2. Boot camp – zajęcia oparte na szkoleniach wojskowych. Bardzo wymagające ćwiczenia łączące w sobie elementy siłowe i kondycyjne. Zdecydowanie przeznaczone dla bardziej zaawansowanych osób.
3. Pole dance – zajęcia na rurze, nie tylko dla kobiet. Wzmacniają całe ciało, kształtują delikatnie mięśnie. Zajęcia dodatkowo wyrabiają nawyki prostej postawy, poruszania się z gracją, a także budują pewność siebie.
4. Zajęcia fitness z różnymi gadżetami – kettlebells, taśmy TRX, obciążenia, piłki, gumy, skakanki, stepy, spinning – zajęcia dostosowane swoim poziomem do osób o różnym stopniu zaawansowania. Prowadzący przygotuje ciekawy układ, który wzmocni całe ciało. Warto zapoznać się ze stopniami trudności i nie zaczynać od ostatniego poziomu. Nawet jazda na rowerku stacjonarnym może wykończyć.
5. Crossfit – nadal bardzo popularny trening wykorzystujący maszyny, gadżety, ciężary, a także podstawowe ćwiczenia kondycyjne jak bieganie i wzmacniające – kalistenika. Szybkie spalanie kalorii, duża intensywność, budowanie tkanki mięśniowej. Zajęcia nigdy się nie powtarzają, każde kolejne są inne więc to dobry trening dla osób, które szybko się nudzą.
Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Bydgoszcz – te miasta oferują każde z tych zajęć. Mieszkając w dużym mieście warto docenić sportowe możliwości, które ono oferuje.

 

Author: admin