Odstępstwa od reguły

Dorośli czy dzieci? Wszyscy uwielbiają jazdę na rowerze, parki, lasy, alejki i wiele innych miejsc, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. Na co zwrócić uwagę wybierając się na przejażdżkę z dziećmi. Nasze pocieszy zapewne dbają o swój sprzęt, jednak o dokument, który uprawnia nas do jazdy jest dużo trudniej.

Karta rowerowa wiek najważniejszy

Wyrobienie karty jest obowiązkowe, gdy nasze dziecko chce jeździć rowerem, w wieku od 10 do 18 lat. W innym przypadku, gdy nie posiada ono stosownego dokumentu grozi mu nieprzyjemne spotkanie z policja lub strażą miejską. O kartę rowerową można starać się w szkole, organizowane zajęcia pomagają zdobyć odpowiednie uprawnienia. Nie mamy się co obawiać, przekazywana wiedza jest solidnie, a test jest niewielki, a egzamin sprawnościowy to często czysta formalność.
Czy jesteś gotowy zachęcić swoje dziecko do podjęcia tego wyzwania? Trochę wiedzy nie zaszkodzi, doświadczenie i bezpieczeństwo stoją na pierwszym miejscu. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się nam nawet na ścieżce rowerowej. Zachowanie odpowiednich zasad pozwala nam w pewnym stopniu zminimalizować ryzyko wypadku. Nigdy nie ponosimy my i nasze dzieci odpowiedzialności za innych, lecz nasza rozwaga może pomóc nam poczuć się spokojnie.

Miedzy 10 a 18 rokiem życia, nie każdy dzieciak musi posiadać kartę rowerową, często pojawiają się odstępstwa jak dziecko w wieku od 14 lat, które posiada kratę motoroweru, albo kończąc 16 lat otrzymujemy prawo jazdy w kategorii A1 lub T. Warto zwrócić uwagę, czy wybrane miejsce posiada odpowiednie uprawnienia do przeprowadzenia kursu i wydania karty rowerowej.

Author: admin