Co to za liczby ?

Dziś staramy się szyfrować i zabezpieczać wszystko. Najczęściej robimy to za pomocą liczb. Chyba takie rozwiązanie jest najprostsze i oferuje nam najwięcej możliwości. Nie będziemy przecież ujawniać swoich danych na każdym kroku.

 

Korzystając z urządzeń z dostępem do internetu również posiadamy coś, co przypomina kod/ szyfr. Są to liczby dziesiętne, które oddzielane są od siebie za pomocą kropek. Zapis 32 bitowy, podzielony na cztery oktety. Liczby wybierane z zakresu od 0 do 255. Co to jest ? IP. Mój IP i Twój IP będą różne, bo jest to identyfikator unikatowy i wyróżniający każdego.
Jest to zapis liczbowy, który koduje się na stronach, czy także serwerach, które odwiedzamy poszukując informacji lub po prostu rozrywki. Oznacza to, że nie jesteśmy do końca anonimowi i można nas odszukać i zidentyfikować, jeśli ma się dostęp do tego, kto odwiedzał daną stronę.
Okazuje się, że urządzenie, które ma wiele interfejsów, ma odpowiednio dużo adresów IP. Tak więc posiadając jeden sprzęt, możemy identyfikować się przy pomocy kilku IP. Natomiast nie działa to odwrotnie, adres IP jest niepowtarzalny i jedyny taki. Jaki jest Twój ? Już wiesz ?

Author: admin